Taurių statymas – senovės kinų medicinos gydymo būdas, paremtas teorija, kad tam tikras ligas, negalavimus sukelia sutrikusi kraujotaka ir sutrikusi energijos tėkmė kūne.
NAUDA
Gydymas medicininėmis taurėmis vis sparčiau grįžta į madą
Prieš kelis dešimtmečius taurių statymas buvo ganėtinai populiari priemonė gydant bronchitą ar plaučių uždegimą. Šiandien, atsiradus veiksmingesnėms priemonėms tam gydyti, šis daug šimtmečių žinomas kinų sveikatingumo metodas, nebenaudojamas. Tačiau pasaulyje taurių statymas vėl darosi madingas – JAV jį ypač pamėgo garsenybės. Tiesa, šį gydymą jos dažniausiai renkasi norint sumažinti nugaros ir raumenų skausmus, rašo womenshealth.com.
Kai statomos taures (stiklines arba silikonines) pacientui ant odos, dėl susidarančio spaudimo oda įtraukiama į taurės vidų. Taurės sukelia spaudimą, į veikiamą plotelį priteka daugiau kraujo ir pagerėja viso organizmo kraujotaka.
Suaktyvinus kraujotaką atpalaiduojami įsitempę raumenys, gerėja kraujotaka, slopinamas uždegimas. Dažniausiai taurių statymu gydomi chroniniai skausmai, ypač nugaros ir galvos skausmai. Malšinami raumenų ir skeleto skausmai, kurie dažnai būna fizinė chroninio streso išraiška. Dažnai jaučiant stresą įsitempia raumenys, ypač jei sėdime palinkę prie kompiuterio, laikome telefoną – raumenų įtampa palaipsniui gali peraugti į fizinį skausmą, kurį padeda numalšinti taurių statymas.
Taurių statymas detoksikuoja organizmą.
Kai žmonės patiria fizinį skausmą, tai rodo, kad toje kūno vietoje sustiprėjo uždegimas. Pastačius taures, toje vietoje pagerėja kraujotaka, ten, siekiant sustiprinti gijimo, sveikimo procesą, pritraukiama imuninės sistemos ląstelių, kad praeitų patinimas. Yra tyrimų, liudijančių, kad taurių statymas gydo chroninius skausmus. Vienas iš tokių aprašytas 2016 m. žurnale „Evidence Based Complementary Alternative Medicine“.
Veiksmingiausiai streso padariniai gydomi, derinant taurių statymą su akupunktūra. Akupunktūra skatina organizme endorfinų gamybą ir padeda holistiniu būdu gydyti esminę fizinio ir psichinio streso priežastį. Būtent todėl taurių statymo ir akupunktūros derinys visapusiškai veikia stresą. Taurių statymas efektyviai malšina aštrius, ūmius fizinius skausmus, bet ilgiausiai gydymo poveikis jaučiamas, kai taurių statymas derinamas su akupunktūra.
Reikėtų žinoti, kad nuo taurių ant odos lieka ryškios dėmės, kurios išlieka kelias dienas ar net kelias savaites. Įdomu tai, kad dėmių nuo statytų taurių spalva žmonėms būna skirtinga, ir ši spalva nėra rodiklis, ar taurių statymas buvo veiksmingas.
KONTRAINDIKACIJOS
Taurių statyti nepatartina, jei vartojate kraują skystinančius vaistus, jei kraujas sunkiau kreša, jei galimas kraujo krešulių susidarymas organizme arba jei yra atvirų žaizdų.
Reikėtų nestatyti taurių tose vietose, kur oda labai jautri, nes gali pasidaryti žaizdelės.
Odos pažeidimas, apgamai. Kai nugara nusėta apgamais, sudėtinga rasti taurėms vietą.
Padidintas nugaros plaukuotumas – statant taures, jų viduje susidaro vakuumas, plaukai gali trukdyti vakuumui išsilaikyti reikalingą laiką.
Krūtinės ląstos traumos.